روغن‌های گیاهی مناسب برای جلوگیری از طاسی

ریزش مو به تدریج رخ می‌دهد و در اکثر موارد زمانی مورد توجه قرار می‌گیرد که کار از کار گذشته است. عوامل متعددی از جمله ژنتیک، سبک زندگی، رژیم غذایی و نحوه مراقبت بر ریزش مو اثر می‌گذارند. هرگز نمی‌توان از تاثیر عوامل ژنتیکی بر ریزش مو جلوگیری کرد؛ اما می‌توانیم با انجام اقدامات لازم مانع از تشدید  وضعیت پیش رو شویم.
روغن‌های گیاهی مختلفی وجود دارند که از ریزش مو جلوگیری می‌کنند. البته بازگشت موهای از دست رفته کار دشواری است، اما استفاده صحیح از این روغن‌های گیاهی به شما کمک می‌کند که از ادامه روند ریزش موهایتان جلوگیری کنید.

روغن نارگیل
روغن نارگیل یکی از بهترین روغن‌هایی است که برای جلوگیری از ریزش مو بکار گرفته می‌شود؛ این روغن، با نفوذ در ساقه مو مانع خشک شدن و از دست رفتن رطوبت موها می‌شود. در نتیجه، موهای شما کمتر آسیب دیده و حجم خود را از دست نمی‌دهند. علاوه‌براین، روغن نارگیل از عفونت‌ پوست سر جلوگیری می‌کند. این روغن حاوی اسید لوریک است که نقش قابل توجهی در مقابله با ویروس‌ها، باکتری‌ها و قارچ‌ها دارد.

روغن بادام
روغن بادام نیز به دلیل خواص نرم کنندگی‌اش بسیار موثر است. این روغن طبیعی که سرشار از ویتامین دی و ای و مواد آلی مانند کلسیم و منیزیم است، به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی عمل کرده و از خشک و شکننده شدن موهای شما جلوگیری می‌کند. در نتیجه، موهایتان ریزش کمتری خواهند داشت. با تغذیه موهای خود با روغن بادام، از سلامت، ضخامت و رشد موهای خود اطمینان یابید.
(منبع: webmd)


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.